Wycieczka do Drezna

Dnia 5.12.2023 r. uczniowie klasy 2B i 3A wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Drezna. W programie wycieczki był spacer po mieście z przewodnikiem, zwiedzanie Panometru Drezdeńskiego oraz pobyt na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać wiele ciekawych faktów historycznych dotyczących stolicy Saksonii oraz Niemiec, poczuć atmosferę przedświąteczną panującą na ulicach miasta oraz sprawdzić swoje kompetencje językowe. Wycieczka była udana. Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie (Pani dyrektor Małgorzata Iwankiewicz, Pani Dorota Milewska – Skotny i Pani Alicja Witwicka) wrócili do Wrocławia bardzo zadowoleni.

Wycieczka Klasy 1E do Teatru Muzycznego Capitol – Dziękujemy za miłe przyjęcie !

Czwartego grudnia miała miejsce wycieczka klasy 1E do Capitolu. Spotkaliśmy się o 12:00 w holu i pod opieka pani przewodnik. Zwiedzaliśmy  cały obiekt czyli dużą i mała scenę. Zakulisowe pomieszczenia, magazyny oraz garderobę. Następnym punktem programu było zwiedzanie reżyserki dyrektora muzycznego jak i również pomieszczenia głównego stołu mikserskiego. Tam można było zobaczyć i posłuchać jak brzmi muzyka w studiu nagrań. Całe sprawozdanie z wycieczki znajduje się pod linkiem Sprawozdanie.

Dziękujemy kierownikowi muzycznemu oraz dyrekcji Teatru  za umożliwienie nam wspaniałej przygody.