XIV Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej dla Szkół Podstawowych

16 lutego 2024 odbył się  w naszej szkole 14  Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej dla Szkół Podstawowych o zasięgu powiatowym .W tym roku przystąpiło 17 uczestników do zmagań w recytacji poezji w języku niemieckim. I miejsce zajęła Yana Hushchyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrocławiu, która deklamowała  utwór Ondera Demira „Alles dreht sich nur noch ums Geld”. Na II miejscu znalazła się uczennica Michalina Głowacka ze Szkoły Podstawowej nr 44 we Wrocławiu,  która wybrała wiersz Theodora Storma  „Ständchen” . III miejsce przypadło Bartoszowi Bajerowi ze Szkoły Podstawowej nr 8 we Wrocławiu, który recytował lirykę Fridy Schanz „Niemand”. Jury wyróżniło Adama  Komorowskiego z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek we Wrocławiu, który przedstawił ciekawą interpretację utworu Heinza Erhardta „Polyglotte Katze”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i do zobaczenia w przyszłym roku.