ERASMUS+

Wizyta studyjna nauczycieli i koordynatorów Erasmusa z Hiszpanii

W dniu 23.05.2024 nasza szkoła gościła grupę 16 nauczycieli i koordynatorów Erasmusa z Hiszpanii. Zebrani goście z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji o systemie edukacji w Polsce, poznali innowacyjne metody nauczania w naszej szkole na poszczególnych przedmiotach oraz historię LO XVII.

 

Wizyta studyjna nauczycieli z Hiszpanii w ramach programu Erasmus

W dniu 16.05 .2024 nauczyciele szkół średnich z Sevilli i Grenady gościli w naszej szkole.Przedmiotem zainteresowania przebywających we Wrocławiu beneficjentów Erasmusa z  Hiszpanii był polski system nauczania, innowacyjne formy nauczania na poszczególnych przedmiotach  oraz historia naszej szkoły.

 

Erasmus + Portugalia

W dniach 8.04.2024- 17.04.2024 grupa młodzieży z LO XVII waz z opiekunami p. dyrektor Małgorzatą Iwankiewicz, p. wicedyrektor Edytą Cwynar  oraz  nauczycielką j. angielskiego p. Mariolą Palcewicz  gościła w Lizbonie w ramach projektu Erasmus +. Młodzież naszej szkoły znakomicie integrowała się ze społecznością szkolną  AGRUPAMENTO DE ESCOLAS
CARDOSO LOPES ESCOLA BÁSICA 2.º E 3.º CICLOSw Lizbonie.
Były warsztaty taneczne, muzyczne oraz kulinarne. Opowieści o Polsce i Portugalii. Oficjalnie w formie prezentacji oraz nieformalnie poza salami lekcyjnymi. Był też czas na poznanie tego ciekawego kraju na końcu Europy.