Drodzy uczniowie !

Zapraszamy serdecznie wszystkich na odbywający się kiermasz podręczników.
Rozpoczyna się on 06.09.2025r. i będzie trwać do 14.09.2025r. Sprzedaż książek odbywać się będzie poprzez szkolnego instagrama – @lo17wroclaw. Osoby zainteresowane sprzedażą proszone są o wstawienie relacji na swój profil , która będzie zawierać zdjęcia podręczników wraz z cenami. Osoby wystawiające muszą oznaczyć na relacji główny profil szkoły , którego @ została podana powyżej.

Koordynator Marcin Kopeć wraz z klasą 2c.

Wycieczka integracyjna klasy 1C do Barda Śląskiego

10.06.2025 r. uczniowie klasy 1C wraz z wychowawcą, panem M. Kopciem, uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do malowniczego Barda Śląskiego. Program dnia był pełen atrakcji – uczniowie wzięli udział w emocjonującej grze terenowej, a następnie sprawdzili swoje siły podczas spływu pontonowego po Nysie Kłodzkiej. Na zakończenie wspólnego dnia odbyło się ognisko, które było doskonałą okazją do integracji i odpoczynku na łonie natury. To była niezapomniana przygoda, która na długo zostanie w pamięci uczestników!

Uczniowie klasy 1C na wykładach na Uniwersytecie Wrocławskim !

30 maja 2025 r. uczniowie klasy 1C wraz z wychowawcą, panem M. Kopciem, wzięli udział w cyklicznych wykładach organizowanych na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podczas wizyty młodzież miała okazję wysłuchać dwóch niezwykle interesujących prelekcji:
 – „O pewnej zagadce z kapeluszami oraz o jej związku z kodami korekcyjnymi Hamminga”
 – „Od kształtu pączka do neurologii – topologiczna analiza danych”

Wykłady nie tylko poszerzyły wiedzę uczniów z zakresu matematyki i informatyki, ale także pokazały, jak nauka może łączyć się z codziennymi zagadkami i zastosowaniami w nowoczesnych dziedzinach, takich jak analiza danych czy neurologia.

Zajęcia terenowe w Rezerwacie Przyrody Stawy Milickie

24.04.25r. klasa 2D2 o profilu biologiczno-chemicznym wraz z nauczycielami p. D. Kowalczyk i p. M. Kopciem uczestniczyła w zajęciach terenowych w Rezerwacie Przyrody Stawy Milickie. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z bogactwem przyrodniczym terenu oraz formami ochrony przyrody.

Prelekcji pt.” Geografia w legendach o górze Ślęży” z okazji Dnia Ziemi

W dniu 29.04.2025r. z okazji Dnia Ziemi, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji pt.” Geografia w legendach o górze Ślęży”. Prelekcję wygłosił Kacper Konieczny, który należy do Polskiego Towarzystwa Geograficznego i Koła Naukowego Studentów Geografii oraz jest studentem geografii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Koordynatorami wydarzenia byli: Renata Pysiewicz-Jędrusik, Danuta Kowalczyk, Marcin Kopeć

Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego

02.04.25r. uczniowie klasy 1C wraz z wychowawcą p. M. Kopciem uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Wrocławskiego.  Lekcje muzealne dotyczyły charakterystyki morfologicznej i anatomicznej poszczególnych gromad kręgowców, takich jak: ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki.

VI Szkolna Konferencja Klimatyczna

13.03.2025 klasy 2G i 2B1 wraz z nauczycielami Panią Renatą Jędrusik i Panem Marcinem Kopciem brały udział w VI Szkolnej Konferencji Klimatycznej. W tym roku gospodarzem wydarzenia była Politechnika Wrocławska. W czasie prelekcji i warsztatów dowiedzieliśmy się jak zmiana klimatu zmienia nasze domy, jakie wyzwania stoją przed systemem energetycznym, po co nam transport zbiorowy i czy…leci z nami pilot😉 Ciekawe czego dowiemy się za rok?

Wykład pt. ” Szanuj zdrowie – masz tylko jedno”

29.01.25r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji pt. ” Szanuj zdrowie – masz tylko jedno” prowadzonej przez p. lek. Paulę Karską – pracownika Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się jak palenie papierosów i spożywanie alkoholu wpływa na rozwój nowotworów głowy i szyi.

Wycieczka do Kopalni Szklary i Laboratorium Frankensteina w Ząbkowicach Śląskich

Uczniowie klas 1B i 1C wraz z wychowawcami p. A. Konopacką, p. M. Kopciem oraz nauczycielami p. D. Raczkowskim i p. M. Paluchem uczestniczyli w wycieczce do Kopalni w Szklary i Laboratorium Frankensteina w Ząbkowicach Śląskich.

Kopalnia Niklu, Chryzoprazu i Opalu w Szklarach to unikatowe miejsce w świecie, ze względu na wyjątkowe występujące tutaj wysoko cenione kamienie jubilerskie, takie jak zielone Chryzoprazy, mlecznobiałe Opale i czerwone Karneole. Uczniowie zaznajamiani są z historią górnictwa, hutnictwa i poszczególnymi, występującymi w wyrobisku, najważniejszymi minerałami Masywu Szklar. Zwiedzili podziemną wystawę minerałów, na terenie byłego schronu przeciwatomowego, który jest integralną częścią kopalni. Uczestniczyli również w warsztatach w czasie, których za pomocą młotków pobierali próbki skał z minerałami, które później zostały szczegółowo omówione pod  mikroskopem.