Ogłaszamy konkurs na projekt logo i plakatu PRZEKRĘT 2025

Ogłaszamy konkurs na projekt logo i plakatu  PRZEKRĘT 2025.
Plakat obowiązkowo musi zawierać:
-zaprojektowane logo
-pełną nazwę  XXXIII Konkurs Twórczości Scenicznej Młodych Przekręt 2025
-termin Przekrętu (10 -14 03 2025)
-pełną nazwę szkoły (Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław liceum@lo17.wroc.pl)
-informację o zaplanowanych konkursach , które odbędą się podczas Przekrętu czyli konkurs teatralny, konkurs taneczny.
Hasło przewodnie brzmi  „Jak zdobyłem Dziki Zachód „.
Logo Przekrętu musi zawierać nazwę imprezy PRZEKRĘT, z co najmniej jedną przekręconą literką.
Projekty logo i plakatu proszę dostarczyć na nośnikach cyfrowych
do  pana Dawida Piecha lub przesłać na maila piech@lo17.wroc.pl do 15 listopada 2024, opisany w następujący sposób: klasa, imię i nazwisko. Prace muszą być samodzielnie wykonane, nie mogą być wygenerowane przez sztuczną inteligencję.

 

Szkolna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

   

16.10.2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Kadrze pedagogicznej oraz wszystkim pracownikom szkoły życzenia złożyła młodzież, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Magdalena Parafiniuk oraz Pani Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz. Pani Dyrektor wręczyła również nagrody wyróżnionym nauczycielom, a także dyplomy gratulacyjne dla Pani Danuty Kowalczyk, która otrzymała Nagrodę Prezydenta Wrocławia, oraz Pana Marka  Popowczaka, który uzyskał tytuł doktora habilitowanego na Akademii Wychowania Fizycznego. Uroczystość uświetniły występy uczniów z klas teatralnych. W tym roku również zaszczycili nas swoją obecnością emerytowani nauczyciele oraz pracownicy szkoły. 

Wycieczka do Poznania

Uczniowie klasy 4B „turystycznej” w dniu 22.10. pojechali na  wycieczkę krajoznawczą do Poznania. W pięknej jesiennej aurze zwiedzali  Muzeum „Brama Poznania”, Rynek i Ratusz z koziołkami, Ostrów Tumski i Katedrę. Było pięknie a rogale świętomarcińskie smakowały wyśmienicie.

Dzień Krajobrazu – wycieczka w Masyw Ślęży

Klasy z rozszerzeniem z geografii czyli 1B i 2G pojechały na wycieczkę w Masyw Ślęży. Wyjazd zorganizowało Koło Naukowe Studentów Geografii w ramach Dnia Krajobrazu i Dnia Georóżnorodności. Studenci Geografii UWr przybliżyli nam zagadnienia związane z górami wyspowymi, budową geologiczną i rozwojem rzeźby Masywu Ślęży oraz problemami z ruchem turystycznym w tym rejonie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania i udzielali odpowiedzi. Opiekunowie czyli Pani Konopacka, Pan Raczkowski, Pan Paluch i Pani Pysiewicz – Jędrusik poszerzyli swoją wiedzę i dowiedzieli się jak  działa i funkcjonuje Koło Naukowe Geografów.

Dzień Krajobrazu na Uniwersytecie Wrocławskim

18.10.2024 roku uczniowie z klas 2B1, 3F oraz 4B mieli okazję uczestniczyć w Dniu Krajobrazu w ramach Dnia Georóżnorodności organizowanego przez Wydzial Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego. Młodzież wysłuchała 4 ciekawych mini wykładów dotyczących biofilii, ochrony kosmosu oraz ochrony krajobrazu a następnie udała się na warsztaty. Klasa 2B1wraz z wychowawczynią Panią Bożeną Szymańską-Pakos tworzyła pod okiem Pana dr Janusza Łacha projekt makiety krajobrazowej 3D. Było to zadanie bardzo kreatywne, z którego grupa świetnie się wywiązała. Klasa 3F z nauczycielem geografii Panem Januszem Krajewskim brała udział w quizie wiedzy o krajobrazach kulturowych i przyrodniczych Polski – nauka przez zabawę.

 

Konkurs filmów krótkometrażowych – CANNON FILM SHORT

Zapraszamy wszystkich uczniów Lo 17 we Wrocławiu do wzięcia udziału w I Konkursie filmowym krótkometrażowych „Cannon Short Film”. Na zgłoszenia czekamy do 1.12.2024 r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę Glass Cannon Unplugged oraz Radę Rodziców! Szczegóły konkursy przeczytacie w regulaminie.

Film promujący konkurs:

Cannon Short Film – film promocyjny

Plakat:

Plakat konkursu Cannon Short Film

 

REGULAMIN KONKURSU FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

W środę 16.10.2024 roku, w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca i kampanii „Porusz serce”, grupa uczniów z klasy 3C wraz z wychowawcą Panią A. Pisarczuk  wzięła udział w praktycznych zajęciach przeprowadzenia resuscytacji. Warsztaty były transmitowane „na żywo” na platformie Teams, poprzez platformę streamingową Uniwersytetu Medycznego. W tym wydarzeniu wzięli udział również Pani D. Makles – koordynator promocji zdrowia w szkole i Pan D. Psyk.

 

Nagroda Prezydenta Wrocławia dla Pani Danuty Kowalczyk

9 października br. w sali widowiskowej Impart Centrum we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczania nagród Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka wyróżnionym nauczycielom. Wśród pedagogów znalazła się nauczycielka chemii w LO nr XVII Pani Danuta Kowalczyk. Serdecznie gratulujemy!

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam całej Społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Niech trud włożony w działania edukacyjne i wychowawcze zaowocuje licznymi sukcesami i satysfakcją. Życzę ciągle nowych planów do zrealizowania oraz energii i wytrwałości w dążeniu do celu. Niech spełniają się marzenia!   

Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły
 

Gratulacje dla doktora habilitowanego Pana Marka Popowczaka

27 września 2024 r. w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego, podczas uroczystego posiedzenie Senatu inaugurującego rok akademicki 2024/2025 na Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu, wręczono dr. Markowi Popowczakowi dyplom nadania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie o kulturze fizycznej. Na uroczystości Liceum Ogólnokształcące nr XVII, w którym na co dzień Pan Marek Popowczak uczy wychowania fizycznego, reprezentowały Pani Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz i Pani Małgorzata Hajder, przewodnicząca zespołu przedmiotowego. 
Dorobek naukowy doktora habilitowanego został oceniony na podstawie monotematycznego cyklu publikacji pt. „Czynniki wpływające na szybkość zmian kierunku poruszania się i zwinność zawodników zespołowych gier sportowych”.

Serdecznie gratulujemy!

 

Z SKS-u do AZS-u – czyli wrześniowa rywalizacja licealistów

23 września 2024 r. odbyły się zawody koszykarskie. Naszą szkołę reprezentowali: Maślanka Mateusz (2B2), Grębowiec Łukasz (2G,) Kopeć Maksymilian (2G ), Rudnicki Łukasz (2G),Trybała Szymon (3B), Mosiewicz Maks (3D), Jankowski Iwo (3F), Marczak Michał (4A), Terpiłowski Kajetan (4A), Wojnarowski Cezary (4A) oraz Janus Jakub (4C). Zawody odbyły się w Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Chełmońskiego 43. Po pierwszych meczach grupowych nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce. Finalnie zajęliśmy 4 miejsce. Gratulujemy naszym koszykarzom i życzymy dalszych sukcesów. Już 17.10.2024r. odbędzie się pierwszy mecz ligowy. Życzymy powodzenia! Trenerka Mariola Brzozowska

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji uczniowie z naszego LO 17 zrealizowali film poruszający tę tematykę.
Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne ❤️
Pamiętajcie, że szukanie pomocy to nie wstyd!
116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
116 123 – Kryzysowy Telefon Zaufania
Zapraszam do obejrzenia filmu i subskrypcji szkolnego kanału YT

Dzień Agnieszki Osieckiej

W środę 9 października, w dniu urodzin naszej patronki Agnieszki Osieckiej, na długiej przerwie w bibliotece zostały wręczone nagrody za udział w konkursach literackim i plastycznym.

„Strach ma wielkie oczy i niskie czoło. Strach jest tępy i otępiający. Rzadko się słyszy, żeby człowiek pod wpływem strachu dokonał czegoś niezwykłego. Z miłości – Węgier zbudował zamek własnymi rękami. A czegóż dokonano ze strachu?” – do tych słów Agnieszki Osieckiej musieli odnieść się uczestnicy konkursu literackiego, zorganizowanego z okazji obchodów urodzin patronki Siedemnastki.
Gratulujemy Natalii i Oli – autorkom nagrodzonych tekstów literackich (zamieścimy je w listopadowym wydaniu gazety szkolnej).

Natomiast tematem konkursu plastycznego był portret Agnieszki Osieckiej lub praca zainspirowana jej wierszem „Zaszumiało jesienią”.
Nagrody otrzymały: Hania, Julia, Iga K., Alicja, Iga S.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy!

Pierwszoklasiści uczcili Dzień Agnieszki Osieckiej

W środę, 9 października odbył się quiz wiedzy o życiu i twórczości patronki naszej szkoły. Drużyny klas pierwszych odpowiadały na różne pytania, odgadywały tytuły piosenek, układały na czas puzzle z portretem Osieckiej, układały z rozsypanki tekst piosenki „Niech żyje bal”. Humory dopisywały,  morale również. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie kl. IB, II – kl. IE, a III – kl. IA.

Zabawę koncertowo przeprowadziły uczennice klasy 3A: Sara F., Anna J., Natalia O. i Maria Ż. Całość koordynowała pomysłodawczyni zabaw p. Sylwia Wójtowicz, w przygotowaniach wydarzenia brała również udział nieobecna Pola P.

 

Sylwia Wójtowicz