Wycieczka do Pragi kl. 1B1 i 1D1 w dniach 17.10.2023 -19.10.2023

Klasa 1B1 oraz część klasy 1D1 w dniach od 17 października 2023 roku do 19 października 2023 roku przebywała na wycieczce w Pradze wraz z nauczycielami: p. Bożeną Szymańską-Pakos, p. Emilią Gryszkiewicz, p. Joanną Dola-Niewiadomską oraz z p. Adamem Szymanowskim. W pierwszym dniu uczniowie spacerowali po Pradze od Muzeum Narodowego, gdzie zwiedzili między innymi, wystawę historii naturalnej i minerałów, następnie przeszli się przez Plac Wacława, Pałac Luterny, do Placu Republiki. Zwiedzili również Rynek Staromiejski ze słynnym zegarem Orloj.
W drugim dniu uczniowie zwędzanie rozpoczęli od Pałacu Trojskiego, a następnie przeszli przez wzgórze Petrin oraz Hradczany, gdzie mieli okazję zobaczyć uroczystą zmianę warty oraz katedrę Św. Wita. Kolejnym punktem programu były Ogrody Wallensteina, a następnie monumentalny most Karola, z którego przespacerowali się jeszcze przez Kempę, po drodze podziwiając „sikających chłopców”.
W trzecim dniu uczestnicy wycieczki zwiedzili Cerkiew Cyryla i Metodego, Tańczący dom, Teatr Narodowy. Następnie przyjechaliśmy do centrum, gdzie podziwiali Rynek Staromiejski oraz Josehof. Wycieczka była bardzo udana i wszyscy szczęśliwi wrócili wieczorem do Wrocławia.