Zajęcia SKS w szkole ruszyły!

Miło nam zakomunikować, że zajęcia sportowe w ramach projektu SKS w szkole się rozpoczęły. Odbywają się one we wtorek od godziny 7.00-8.00 i są dedykowane dziewczynom. W środę o tej samej godzinie zajęcia są w grupie mieszanej dla chłopaków i dziewczyn (prowadzącym jest p. mgr Kamil Dziura). W piątek zajęcia odbywają się o 7.45-8.45, a prowadzącą zajęcia jest p. Mariola Brzozowska. Zapraszamy serdecznie!

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem”

Tegoroczna lektura Narodowego Czytania to niezwykła, ponadczasowa powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” poruszająca ważne tematy i skłaniająca do refleksji. Każdy czytelnik może znaleźć w niej coś dla siebie: wątki miłosne, polityczne, wojenne, konflikty pokoleniowe i piękne opisy przyrody.

Poniżej prezentujemy piękne, znane i lubiane cytaty z powieści.

„Zawsze jest pora i widzieć i mówić prawdę”.

„W życiu jednostek i narodów bywają momenty taką miarą nieszczęść napełnione, że nic już w nich więcej zmieścić się nie może”.
„Kochać to ufać i w dwa serca naraz spoglądać jak w czyste zwierciadła, razem iść drogą długą i czystą, a u jej końca móc dwa swe imiona wypisać złotem przywiązania niezłomnego i zwyciężonych wspólnie postrachów życia”.

 „Mężczyzno! puchu marny, ty wietrzna istoto!”.

 „Ani położenie moje, ani wychowanie, ani przyzwyczajenia i gusta nie czynią mnie odpowiednią dla niego towarzyszką życia. Na wielką panią i światową kobietę nie mam kwalifikacji żadnych ani też żadnej do takiego stanowiska pretensji”.

„Teoś Różyc harbuza dostał… on, Różyc, dziedzic Wołowszczyzny, siostrzeniec księżny, harbuza dostał od tej… tej…”.

 „Tereniu, daj mi trochę wody i proszek bromowy, bo czuję nadchodzący globus”.

Finał Powiatowego konkursu recytatorskiego „Czar Soplicowa”

 J.Nogaj,data: 16-03-2022
W finale Powiatowego konkursu recytatorskiego „Czar Soplicowa” w Muzeum Pana Tadeusza wszyscy uczestnicy udowodnili, że mickiewiczowski trzynastozgłoskowiec wciąż zachowuje swoją niebywałą siłę. Młodzież doskonale radziła sobie z tekstem poematu i już po półfinale wiedzieliśmy, że poprzeczka postawiona jest bardzo wysoko.
Tym bar

 

dziej rozpiera nas duma, bo nasze uczennice zostały laureatkami konkursu. Zosia Puzio zajęła 3. miejsce,